سرمایه گذاری ٧٢٠ میلیون دلاری عربستان برای هوشمندسازی شبکه توزیع برق

سرمایه گذاری ٧٢٠ میلیون دلاری عربستان برای هوشمندسازی شبکه توزیع برق

خبرگزاری عربستان سعودی گزارش داد که شرکت برق عربستان دو قرارداد به ارزش مجموعا ٢.٧ میلیارد ریال سعودی (٧٢٠ میلیون دلار) با یک شرکت چینی و یک شرکت سعودی برای پروژه تامین و نصب ٦٠٠٠٠ دستگاه هوشمند در شبکه توزیع برق این کشور امضا کرد.

به گزارش برق نیوز، این طرح شامل اتصال شبکه توزیع این کشور با مراکز کنترل پیشرفته آن طی دو سال آینده است، چرا که شرکت برق عربستان به دنبال خودکارسازی و توسعه شبکه‌های الکتریکی در راستای استراتژی تحول دیجیتال خود است.

نخستین قرارداد به ارزش ١.٥ میلیارد ریال سعودی با شرکت تجهیزات و فناوری برق چین برای تامین و نصب بیش از ٣٣٠٠٠ دستگاه هوشمند برای شبکه برق در مناطق مرکزی و شرقی منعقد شد.

شرکت پیمانکاری ال گیحاز دومین شرکتی است که شرکت برق عربستان قراردادی به ارزش ١.٢ میلیارد دلار با آن برای تامین و نصب بیش از ٢٣٧٠٠ دستگاه هوشمند در مناطق غربی و جنوبی امضا کرد.

مدیر عامل شرکت برق عربستان گفت که این قرارداد‌ها با طرح‌های بیشتری در آینده دنبال خواهند شد، زیرا این شرکت به کار خود برای دستیابی به اهداف شبکه هوشمند ادامه می‌دهد.

این بخشی از راهبرد شرکت برای کمک به بهبود کارایی و کیفیت خدمات الکتریکی در این کشور است، چرا که شرکت برق عربستان می‌خواهد از سهولت تشخیص عیب و پردازش سریع‌تر اطمینان حاصل کند. این شرکت همچنین می‌خواهد مدت زمان قطع برق را کوتاه کند و سطح رضایت مشتری را افزایش دهد و همچنین کنترل و نظارت بر شبکه را از راه دور آسان کند.

مدیر عامل این شرکت تاکید می‌کند که این طرح‌ها با اهداف مشخص شده در چشم انداز ٢٠٣٠ مطابقت دارند، زیرا این کشور قصد دارد سیستم انرژی خود را از طریق تحول دیجیتال به شبکه‌های هوشمند تبدیل کند. این‌ها باید از طریق اجرای طرح‌های اتوماسیون شبکه برق برای افزایش قابلیت اطمینان شبکه برق، افزایش کارایی عملیاتی و بهبود خدمات برق ارائه شده و محقق شوند.

شرکت برق عربستان در ماه اکتبر قرارداد دیگری با شرکت لجستیک بحری امضا کرد تا همکاری خود را در سراسر زنجیره تامین برق این کشور افزایش دهد.

به گفته شرکت برق عربستان سعودی، این قرارداد راه را برای پایداری زنجیره تامین بیشتر هموار می‌کند و نیز قابلیت‌های صنعت ملی را افزایش داده و در نهایت انتظار می‌رود این معاملات فرصت‌های سرمایه گذاری و تبادل دانش و تخصص را ارتقا دهند.

منبع : برق نیوز

0 دیدگاه

ثبت دیدگاه

عضویت در خبرنامه

دریافت آخرین اخبار حوزه برق الکترونیک و انرژی