بهره برداری از ۱۱ واحد نیروگاه خورشیدی در تاسیسات آب و فاضلاب استان مرکزی

بهره برداری از ۱۱ واحد نیروگاه خورشیدی در تاسیسات آب و فاضلاب استان مرکزی

به منظور استفاده از انرژی پاک و حفظ محیط زیست و کمک به پایداری شبکه برق بهره برداری از ۱۱ واحد نیروگاه خورشیدی در تاسیسات آب و فاضلاب استان مرکزی آغاز شد.

به گزارش برق نیوز، با حضور استاندار مرکزی و به منظور استفاده از انرژی پاک و حفظ محیط زیست و کمک به پایداری شبکه برق، شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی با مشارکت بخش خصوصی ۱۱ واحد نیروگاه خورشیدی در تاسیسات خود را با حضور استاندار مرکزی و جمعی از مسوولین به بهره برداری رساند.

حشمت اله عباسی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی در این آیین اظهار داشت: در راستای سیاست‌های وزارت نیرو در جهت تامین انرژی از منابع تجدید پذیر پاک، شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی اقدام به راه اندازی ۱۱ واحد نیروگاه خورشیدی در تاسیسات خود نمود.

وی در ادامه افزود: نیروگاه‌های خورشیدی با توان تولید مجموعا ۴۰۰ کیلو وات با مشارکت بخش خصوصی و صرف هزینه‌ای بالغ بر ۸۰ میلیارد ریال احداث گردیده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان مرکزی تصریح کرد: ۱۰ واحد از نیروگاه‌های خورشیدی با توان تولید ۲۰۰ کیلو وات برق در شهرستان‌های اراک، آشتیان، فرمهین و دلیجان و یک واحد در تصفیه خانه آب محلات با توان تولید ۲۰۰ کیلو وات در تصفیه خانه آب محلات، امروز مورد بهره برداری قرار گرفت.

عباسی با بیان اینکه یکی از مزیت‌های احداث نیروگاه‌های خورشیدی مدیریت سبز جلوگیری از تولید دی اکسید کربن می‌باشد عنوان کرد: برای افتتاح این نیروگاه ۳۶۰ پنل ۵۵۰ واتی و ۵۲۰ پنل ۳۹۰ واتی خورشیدی به کار رفته است.

منبع : برق نیوز

0 دیدگاه

ثبت دیدگاه

عضویت در خبرنامه

دریافت آخرین اخبار حوزه برق الکترونیک و انرژی