پایان طرح بازسازی و احداث برج‌های حادثه دیده در منطقه شادگان

پایان طرح بازسازی و احداث برج‌های حادثه دیده در منطقه شادگان

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان گفت: در ادامه روند پایدارسازی شبکه انتقال برق جنوب خوزستان، نیروگاه آبادان به نیروگاه افق متصل شد.

به گزارش برق نیوز، علی اسدی با اعلام این خبر افزود: با اتصال نیروگاه برق آبادان به نیروگاه افق، برق مورد نیاز جنوب خوزستان (شهرستان‌های آبادان، شادگان و ماهشهر) تامین و پایداری شبکه افزایش پیدا کرد.

وی با اشاره به طوفان تندباد در اردیبهشت ماه خوزستان و آسیب به خطوط برق انتقال و فوق توزیع این منطقه، تصریح کرد: با بسیج همه امکانات در کمترین زمان ممکن دکل‌های آسیب دیده و سقوط کرده نوسازی، بازسازی و بهینه سازی شد تا شبکه به حالت عادی بازگردد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای خوزستان با اشاره به تلاش شبانه روزی نیرو‌های عملیاتی و سختی‌های محیطی کار برای عادی سازی شبکه انتقال برق این منطقه، افزود: باتوجه به نزدیکی شروع پیک مصرف و شدت گرما در جنوب خوزستان، در سه شیفت کاری عملیات عادی سازی خطوط (١٣٢، ٢٠٠ و ٤٠٠ کیلوولت) انجام شد و شبکه به حالت عادی بازگشت.

اسدی اضافه کرد: در ادامه این اقدامات، با اتصال نیروگاه برق آبادان به نیروگاه افق به وسیله خطوط ٢٣٠ و ٤٠٠ کیلوولت، تامین برق منطقه از امنیت بیشتری برخوردار شد و در پایداری کامل قرار گرفت.

مدیرعامل برق منطقه‌ای خوزستان با اعلام پایان طرح بازسازی و احداث برج‌های حادثه دیده در منطقه شادگان و اتصال نیروگاه آبادان به نیروگاه افق، از حمایت و راهبری مدیرعامل و معاونان شرکت توانیر و اقدامات جهادی و شبانه روزی کارکنان معاونت بهره برداری و دیگر بخش‌های شرکت برای به اتمام رساندن این طرح سخت و پایدار سازی شبکه برق منطقه در شرایط گرمای طاقت فرسای بالای ٥٠ درجه و رطوبت شدید هوا، تقدیر و قدردانی کرد.

منبع : برق نیوز

0 دیدگاه

ثبت دیدگاه

عضویت در خبرنامه

دریافت آخرین اخبار حوزه برق الکترونیک و انرژی